БСП вика Иван Гешев на „червеното“ парламентарно килимче

Среща на Иван Гешев главен прокурор с кметове на малки общини

БСП иска изслушване на главния прокурор Иван Гешев в Народното събрание. Опозицията вече е събрала 70 подписа при нужни 24, като искането за изслушване трябва да бъде гласувано и в пленарната зала.

Освен това, социалистите настояват Гешев да изготви доклад за работата на прокуратурата от началото на годината, който да бъде разгледан в парламента.

Депутатът Антон Кутев обясни, че с този ход се цели да се изясни какви точно са правомощията на главния прокурор и какви би трябвало да бъдат. „Конкретно говорим за това как се свързва дейността на прокуратурата от последните няколко месеца с презумпцията за невинност. Може ли да бъдат произнасяни присъди, кога и как? Без решение на съда? Как се нарушава свободата на кореспонденцията? Може ли и как се изнася кореспонденция и какво оправдава личните чатове, изнесени в публичното пространство? Оправдано ли е това? При какви случаи? Как си взаимодействат властите?“, пита Кутев, очаквайки да получи отговори от главния прокурор.

Кутев подчерта, че БСП е "за" оставката на Иван Гешев, след като от мотивите им за внесения вот на недоверие не стана ясна позицията им по казуса.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст