Правителството плати 227 300 лв. обезщетения за бавно правосъдие

министерство на правосъдието

Министерският съвет прие днес решение за изплащане на 227 300 лева обезщетения за бавно правосъдие. Изплатените суми са от бюджета на Министерството на правосъдието за второто тримесечие на 2020 г. и са изплатени след сключени споразумения.

Заявления по реда на закона имат право да подават обвиняеми или ощетени юридически лица по прекратени досъдебни производства срещу актове, действия или бездействия на органите на съдебната власт, с които е нарушено правото им на разглеждане и решаване на делото в разумен срок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст