Общото събрание на прокурорите ще изслуша Евгени Иванов – военен обвинител и кандидат – член на ВСС

всс

На 19 и 26 септември 2020 г. ще се проведе Общо събрание на прокурорите в Република България за избор на член на Висшия съдебен съвет. Право да участват в него, според Списъка на действащите прокурори по реда на чл. 29д, ал. 1 от Закона за съдебната власт и чл. 5 от Правилата, имат 1531 души, от които 1312 са заявили електронно гласуване. Те ще гласуват за единствената кандидатура – Евгени Иванов Иванов – прокурор във Военно-апелативна прокуратура.

Общото събрание се провежда в две последователни съботи и ще бъде излъчвано в реално време чрез интернет сайта на ВСС в раздел „Общо събрание на прокурорите за избор на член на ВСС – онлайн“.

В събота – 19 септември 2020 г., събранието е насрочено за 10 ч. зала 1 на „Интер Експо център“, бул. Цариградско шосе № 147. Дневният ред включва: откриване на събранието и обявяване на броя на присъстващите прокурори, избор на председател на събранието, избор на мандатна комисия, избор на избирателна комисия, избор на избирателни секции (секционни комисии) и определяне на техния брой, приемане на решение на Общото събрание на прокурорите за времето за изслушване на кандидата, изслушване и поставяне на въпроси към него.

Регистрацията на участниците в Общото събрание на прокурорите ще започне в 08,00 ч. То се провежда от 10 ч., ако присъстват повече от половината от включените в избирателния списък по чл. 29д, ал. 1 от Закона за съдебната власт прокурори. При липса на кворум събранието се отлага за един час по-късно и се провежда независимо от броя на присъстващите.

Втората събота – 26 септември 2020 година събранието ще се проведе от 8 ч. в Съдебната палата, бул. „Витоша“ № 2, партер (Централно фоайе) в гр. София. Дневният ред предвижда следните две точки: провеждане на избор на членове на Висшия съдебен съвет от прокурорите в съответствие с процедурата по чл. 32-37 от Правилата за провеждане на избори за членове на Висшия съдебен съвет от съдиите, прокурорите и следователите и обявяване на решението на избирателната комисия за резултати от избора.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст