България влиза в „зеления“ списък на Германия от 30 май

институт роберт кох

България влиза в "зеления" списък на Германия от 30 май. Това става възможно след като институтът "Роберт Кох" извади страната ни от списъка на рисковите зони за пътувания, съобщиха от Министерството на туризма.

Информацията за промените е публикувана на официалната страница на германския институт.

Според актуалните данни се вдигат забраните и ограниченията, свързани с Ковид-19 при пътувания от Германия към България.

На официалния портал на института може да бъде намерена пълна информация за дестинациите, за които не се допускат посещения, и за тези, които са включени в списъка като зони без риск.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст