Москва не успява да овладее епидемията въпреки рестрикциите

русия москва

Руската столица Москва не успява да овладее новите случаи на зараза с корнавируса въпреки засилените рестрикции от последните седмици. Ето защо от днес в сила влизат някои нови ограничения, предаде Франс прес.

За част от служителите се връща задължителната дистанционна работа, а за служителите от сектора на услугите се въвежда задължителна ваксинация. Освен това се въвежда и пропуск, който ще се използва при ходене на ресторант от днес. Московчани ще трябва да свалят от интернет портала на Москва Кю Ар код, потвърждаващ, че те са били ваксинирани, че са прекарали зараза в последните шест месеца, или че имат отрицателен тест за коронавируса, не по-стар от 72 часа.

Засега обаче не се планира общ локдаун, както през пролетта на 2020 г.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст