Словакия се отказа от руската ваксина „Спутник V“

руска ваксина спутник русия

Словакия официално спря да използва руската ваксина срещу ковид "Спутник V", съобщи Министерството на здравеопазването, цитирано от Франс прес.

Вчера бе поставена втора доза на последните шестима души, избрали да получат руската ваксина.

"Общо 18 500 души бяха ваксинирани със "Спутник V", заяви Зузана Елясова, говорителка на здравното министерство.

Словакия купи през март 200 000 дози от руската ваксина и с това стана втората страна от ЕС след Унгария, която започна да използва този продукт, който не е одобрен от Европейската агенция по лекарствата.

Тази покупка раздели политическата класа и доведе до оставката на премиера Игор Матович.

Търсенето на руската ваксина в Словакия бе слабо. Русия откупи през юли неизползваните 160 000 дози.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст