Русе и регионът имат нужда от нова визия и нови туристически продукти

Свободна зона Русе

Русе и регионът имат нужда от нова визия и нови туристически продукти, като е необходимо да се наблегне на силна маркетингова кампания, която да привлече чуждестранните туристи. Това е казал областния управител Борислав Българинов. Той е разговарял със заместник-министъра на туризма Мария Белколева, кмета на града Пенчо Милков и представителите на Дунавския туристически район по основните инициативи за разнообразяване и подобряване на гамата от туристически продукти и услуги, налични в областта. Срещата е в изпълнение на една от водещите политики на Министерството на туризма за развитие на туристическите райони и организациите за тяхното управление, които да придадат специфичен облик и туристически продукти на дестинация България

Българанов е предложил и да се направи карта на възможните дестинации в района на Русе – Гюргево с включването на други области. По този начин ще се създаде подробна карта, която да дава достатъчно детайлна информация за туристическото богатство в Русенско.

Ру̀се е най-големият български град по поречието на река Дунав и петият град по големина в страната, след София, Пловдив, Варна и Бургас. Разположен е на североизточната граница на страната с Румъния. Градът отсти на 309 км от София и на 74 км от румънската столица Букурещ. Реката приобщава града и към Паневропейския транспортен коридор №7, създавайки условия за търговско и круизно речно плаване.

Като пристанищен град на река Дунав, Русе се свързва с пристанищата на десетте дунавски страни, както и страните по Рейн и каналните връзки на Западна и Централна Европа чрез Рейн-Майн-Дунав.

Русе е един от градовете в България, които привличат едновременно както с великолепната си архитектура, така и с богатото си историческо минало. Известен е с многото запазени сгради от края на XIX и началото на ХХ век, които му придават неповторима атмосфера. Сградите паметници на културата са 272. Повечето забележителности са концентрирани в центъра на града (музеи, архитектурни паметници, театърът, операта, хотели, ресторанти и кафенета, магазини за сувенири). Някои забележителности са част от Стоте национални туристически обекта на Българския туристически съюз.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята на властта да се гласува само с машини?

Подкаст