Жертвите по пътищата у нас са с 40 повече спрямо същия период на 2020 г.

кат

450 души  са загинали при катастрофи от началото на годината. Близо 6 500 са ранените, съобщи Владимир Тодоров, председател на Българската асоциация на застраховани и пострадали при катастрофи. Той обобщи, че произшествията са с 40 повече от същия период за миналата година. Другото характерно  е че загиват млади хора в работоспособна възраст, поясни той.

През юни тази година министърът на вътрешните работи издава разпореждане, с което камери да се разполагат на места с концентрация на пътни произшествия, като бъдат видими за останалите участници в движението, припомни Тодоров.

Той заяви, че най-важно е да има рационално мислене и да има политика за инфраструктурата. Доказва го и по-малкият брой на пътния травматизъм, поясни Владимир Тодоров и отличи няколко такива участъка, в които след ремонта жертвите са намалели до нула:  Пловдив – Асеновград, Бургас – Созопол,

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли разполагането на американски самолети-цистерни на военното летище в Безмер?

Подкаст