Запазва се интересът на българите към ваканционните имоти

ваканционни имоти

Силна беше 2021 година за пазара на ваканционни имоти у нас, както по морето, така и в планинските курорти. Това показва докладът за пазара на недвижими имоти у нас за четвъртото тримесечие, изготвен от компанията Arco Real Estate.

Пандемията се оказва благоприятна за ваканционните имоти, защото много непродадени жилища са закупени и то предимно от българи. Много от тях избраха да инвестират във ваканционни имоти в страната в началото на пандемията, като тази тенденция се запази и през следващите две години. Също така, важно е да се отбележи и възможността за дистанционна работа, която позволява на хората да работят там, откъдето пожелаят. А експертите отбелязват, че сделките се случват предимно със собствени средства.

Засилен е интересът към покупка на имоти и в планинските ни курорти не само за лично ползване, но и за инвестиция. Търсени са студиа до около 25 000 евро и двустайни апартаменти между 20 000 и 40 000 евро.
Купувачите сред чужденците са предимно чехи, словаци, поляци, румънци. Гръцки граждани проявяват интерес към имоти в Банско и Пампорово, какъвто е нямало през последните години. Сред купувачите има и сърби и македонци.

По черноморските ни курорти най-търсени остават двустайните апартаменти на цени между 35 000 – 40 000 евро и тристайните с цени до около 60 000 евро. Цените на апартаментите в южните курорти са в диапазона 650 – 850 евро кв. м, като е възможно да достигнат до 1000 евро на квадратен метър.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че институциите реагират достатъчно ефективно на сигнали за незаконни строежи?

Подкаст