Извънреден коалиционен съвет за военната помощ за Украйна

Съвет на коалицията

Изработване на обща позиция за предоставянето на военна помощ за Украйна – това е целта на коалиционен съвет, на който се събират днес управляващите.

От БСП вече поставиха ултиматум и заплашиха, че ще напуснат управлението, ако Министерският съвет вземе такова решение.

Премиерът Кирил Петков заведе представители на коалиционните партньори в Украйна, за да видят на място последствията от войната. БСП отказа да изпрати човек.

В сряда темата за военната помощ влиза и в Народното събрание на извънредно заседание.

Предложенията за предоставяне на военна помощ са три – на "Продължаваме промяната", "Демократична България" и ГЕРБ. В пленарната зала трябва да гласуват 121 депутати, за да бъде прието едно от предложението за предоставяне на военно-техническа помощ за Украйна. Освен БСП твърдо против такова решение са и от "Възраждане".

Лидерите на четирите управляващи формации ще обсъдят днес и възможностите за алтернативни доставки на природен газ и мерките за бизнеса, след като "Газпром" спря доставките за България.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Още от категорията..

Последни новини

PODCAST