https://www.facebook.com/vestnik.banker.5/videos/1121406025071448
Горските барони са ловни феодали. Много от директорите на горски стопанства се назначават със санкциите на ловните феодали. В Северна България един от ловните концесионери беше свързан с петролния бизнес, в Южна България са бивши банкери и финансисти. Другите барони са силни местни кметове. Това е причината да твърдя, че горите се управляват не от лесовъди, а от феодално задкулисие, което си има зам.-министър или министър. Един такъв зам.-министър наскоро изхвърча, защото протектираше горските схеми.
Това заяви във видео интервю за „СТУДИО БАНКЕРЪ“ природозащитникът Александър Дунчев, депутат от „Продължаваме промяната“.
Още от интервюто:
Вярно ли е, че който контролира горите, управлява държавата?
Кои са големите „горски барони“?
Къде е ключът от бараката на ловно стопанство „Искър“?
Кой е горският и кога той ще изгони хайдуците от българската гора?
Мястото на горите в министерството на земеделието ли е?













