"Не мога да кажа кой е направил записа от срещата ни с Кирил Петков, но му благодаря. Всички лъжи, които бяха изречени в предните дни – как ние сме провокирали премиера и как сме се държали по непристоен начин, станаха ясни. Докато бяхме там, имаше видеозапис от представители на Министерския съвет. Няма какво да крием. Аз от два дни обяснявам, че тези хора не знаят какво е протокол. Когато искате да правите затворена среща, не записвате самите вие. Не мога да кажа дали този запис не е изтекъл оттам. Извинявайте, но ние не сме били на тайна среща. Не сме поискали нищо незаконно, че да бъде тайна за обществото." Това заяви Магдалена Милтенова от Конфедерацията на автобусните превозвачи. Повод за думите ѝ беше запис, разпространен от превозвачите. Те твърдят, че той е направен именно на провалилата се среща в Министерския съвет и че един от гласовете, които се чуват, е на премиера Петков. От бранша искат министър-председателят да им се извини.
Превозвачите отново ще излязат на протест. Това ще се случи във вторник, поясни Милтенова. Тя допълни, че от Министерския съвет не отричат това, което се е случило. "Съвсем възпитано помолих премиера да продължим конструктивно разговора, след като се бяхме отдалечили от темата. Не сме отишли там, за да слушаме колко торти е произвела съпругата му. Така започна разговорът ни. Това нормално ли е? Говореше се на различни теми, но не и по тази, за която бяхме отишли. Проявихме търпение. След моята молба той избухна. Не мога да приема, че на една среща, която е направена под формата на диалог, трябва да има само монолог. Най-абсурдното в случая е, че част от коалиционното споразумение включва финансиране на нерентабилните автобусни линии. В момента трябва да протестираме, за да може правителството да изпълни собственото си коалиционно споразумение", коментира Милтенова пред NOVA.
По думите ѝ от срещата не е имало никакъв ефект и не е било чуто нито едно конструктивно решение. Според нея фокусът на протеста е изместен. "Няма европейска държава, в която второстепенната пътна мрежа да се заплаща. Парите от тол таксите ги няма. Основното ни искане в момента е свързано с високите цени на горивата. Искаме те да бъдат регулирани посредством намаляване на акциза и махане на биодобавката", допълни тя. И уври, че от бранша са отворени за диалог, но държат оттук нататък срещите да се провеждат в присъствието на медиите. Според нея е редно премиерът да поднесе извинение на превозвачите.
От правителството заявиха, че срещата не е била записвана, а са правени само протоколни кадри. Още в петък в писмена позиция Министерският съвет уточни, че "вчерашната работна среща с представители на превозвачите не предполага да бъде записвана без знанието на участниците в нея". А наличието на запис невеждало на мисълта, че е търсен конфликт.
Вицепремиерът и регионалният министър Гроздан Караджов, който присъстваше на срещата коментира ситуацията още в четвъртък вечерта.
“На няколко пъти прекъснаха министър-председателя, докато той говореше. Той каза, че ако някой не иска да чуе, каквото той иска да каже – вратата е свободна – това те го изтълкуваха като покана да си ходят и си тръгнаха”, поясни Караджов.












