ОПЕК+ увеличава производството, за да спре ръста на цените

нефт

На срещата на министрите на страните производителки на петрол от ОПЕК+ е съгласувано, че ще увеличат с повече от предвиденото производството през юли и август. Целта е да се опитат да спрат скока на цените от началото на войната в Украйна, съобщава Франспрес.

Представителите на 13-те страни членки на ОПЕК и десетте страни партньорки са се споразумели, че производството през юли ще бъде повишено с 648 000 барела дневно спрямо добиваните през миналите месеци 432 000 барела. От алиансът подчертават важността на стабилните и балансирани пазари.

Следващата среща на ОПЕК+ ще се състои на 30 юни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст