Авария спира инсталацията за азотна киселина в „Неохим“

неохим

Цехът за производство на азотна киселина на „Неохим“, който заводът за торове започна да пуска в действие в понеделник, днес е спрял работа аварийно.

След проведения годишен планов ремонт компанията започна да възстановява производството на инсталациите на цех „Азотна киселина“ и на цех „Амониев нитрат“, което трябваше да стане на два етапа.

Пускането в действие в предприятието ще продължи в първоначално заложените срокове, отбелязват от фирмата.

Инсталациите за производство на амоняк и на амониев бикарбонат в „Неохим“ ще бъдат пуснати до един месец по-късно.

От началото на годината „Неохим“ спира продажбата на торове на няколко пъти заради скъпия природен газ. За последно това се случи в края на август малко по-рано от предвидения планов годишен ремонт отново заради скъпия газ.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

В кой град смятате, че е най-подходящо да се проведе Евровизия 2027?

Подкаст