Да се забрани изключването на тока и отоплението на уязвимите домакинства

Цветелина Пенкова

Българският евродепутат Цветелина Пенкова предложи да се забрани изключването на тока и отоплението на уязвимите домакинства. По време на енергиен форум, посветен на мерките срещу високите сметки и енергийната бедност, Пенкова посочи, че трябва да бъде осигурено правото на топъл дом на всеки.

"Изключването на уязвими хора от мрежата на газоснабдяване или електричество трябва да бъде забранено. Това е нещо, което трябва да прозвучи много ясно, особено в ситуациите, в които се намираме. Тази мярка не е приемлива. Никой не може да избира между храна, отопление", посочи тя.

Цветелина Пенкова припомни целите на Европейската комисия за прекъсване връзката между цените на природния газ и на електроенергията и цялостна реформа на европейския енергиен пазар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст