Нинова: Първата работа на новия парламент трябва да е бюджетът

Изпълнителното бюро на Българската социалистическа партия (БСП) и кметовете разговаряха за общинските бюджети и възможностите за социална политика. 

Това съобщиха от пресцентъра на партията.

Тема на срещата бе липсата на бюджет за 2023 г., което затруднява работата на местната власт. Обсъдено е било, че има започнати проекти, които са разплатени само на 50% и не могат да бъдат довършени.

„Знаете, че ние настоявахме служебният кабинет да внесе бюджет за 2023 г., но не стана. Първата работа на новия парламент трябва да е бюджетът“, подчерта Нинова.

На срещата беше обсъдена и подготовката на местните избори в контекста на предстоящия вот за народни представители, както и възможните коалиции по места. 

Кметовете изразиха мнение да се търси формула за съставяне на правителство в следващия парламент, защото политическата нестабилност, липсата на редовно правителство и работещ парламент не дава предвидимост и перспектива в работата им.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще гласувате ли, ако бъде свикан референдум за еврото?

Подкаст