RemоteNet ще подготвя за работа от разстояние в условия на кризи 

На 9 и 10 март 2023 г. в Мадрид се проведе работна среща на партньорите по проект RemоteNet, финансиран по програма Еразъм+. 

Проектът се реализира от шест организации от четири страни: България, Италия, Испания и Турция. 

Основната цел на проекта е да подготви работещи и работодатели за работа от разстояние в условия на кризи. Като основните усилия на партньорите са насочени към създаване на т.нар. дигитална платформа „Европейски дигитален хъб за работа от разстояние“.

Предвижда се на платформата да бъдат качени разработените учебни модули и ръководства с полезни съвети и добри практики „Как по време на криза да  се борим със социалната и професионална изолация“. 

Учебните модули за дигитално обучение включват следните материали: управление на работното време, съхранение и споделяне на информация, платформи за провеждане на онлайн срещи и уебинари и администриране. Включени са и модули за разработване на инструменти за дизайн на информационни материали, за създаване на уеб страници и на видео клипове по шаблон. 

Ръководствата, които също са в процес на подготовка и обсъждане от партньорите, са с практическа насоченост и включват полезни съвети и техники – как да се намали стресът, да се балансира времето между работа и почивка, да се запази ефективността на работа в екип, професионалните връзки и възможностите за споделяне. Ръководствата са лесни за ползване и включват разнообразна визуална информация. Материалите ще бъдат налични на платформата на четири езика: български, италиански, испански и турски. 

Всички обучителни материали и ръководства ще бъдат качени за ползване от заинтересованите страни на платформата на проекта remote_net.eu, след окончателното им одобрение от партньорите и менторските организации. Очаква се платформата да бъде готова през месец юни. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст