Социалната мрежа Twitter замени синята птица на логото на уебсайта си с куче, което е символ на криптовалутата Dogecoin. Новото лого се показва при разглеждане на страниците на сайта.
Понастоящем не е известно дали тази промяна е станала постоянна. Блогът на социалната мрежа, страницата за поддръжка на Twitter, както и страницата на собственика на социалната мрежа Илон Мъск нямат коментар по този въпрос.
Според Bloomberg след промяната стойността на Dogecoin на борсата за криптовалута Binance се е увеличила с 30 процента.
Мъск многократно е говорил положително за Dogecoin в своя Twitter. И така, в началото на април 2021 г. той обеща да „изпрати доджкойн на Луната“, а през май обясни, че неговата компания SpaceX ще изстреля сателит до Луната през 2022 г. по договор, изцяло платен от тази криптовалута.
През януари 2022 г. другата компания на Мъск – Tesla, обяви, че приема Dogecoin като плащане за някои от своите продукти.
През септември 2022 г. група инвеститори обвиниха Мъск и редица негови партньори в умишлено надуване на цената на криптовалутата Dogecoin с 36 000 процента в продължение на две години.
Dogecoin (DOGE; знак: Ð) е криптовалута, създадена от софтуерните инженери Били Маркъс и Джаксън Палмър, които решават да създадат платежна система като „шега“, подигравайки се на дивата спекулация с криптовалути по това време. Смята се както за първата „мем монета“, така и по-конкретно за първата „кучешка монета“. Въпреки сатиричния му характер, някои го смятат за легитимна инвестиционна перспектива.
Dogecoin включва лицето на кучето Shiba Inu от мемето „doge“ като свое лого и съименник. Той беше представен на 6 декември 2013 г. и бързо разви собствена онлайн общност.
Белият дом няма да плаща за проверка на акаунти в Twitter
Белият дом няма да плаща за проверка на акаунти на служители на администрацията в Twitter със синя отметка (Twitter Blue). Това съобщи порталът Axios, позовавайки се на вътрешна кореспонденция.
„Наше разбиране е, че Twitter Blue не предоставя услуга за проверка на самоличността. По този начин синята отметка сега ще е необходима само като потвърждение, че акаунтът се използва от лицето, което е платило за него. Служителите могат да купуват Twitter Blue за техните лични акаунти в социалната мрежа за лична сметка“, коментира директорът на отдела за дигитална стратегия на Белия дом Роб Флахърти в имейл, който изпрати до служители на администрацията.
Според Axios, в изпратеното писмо не се казва дали мярката се отнася за държавните агенции. Източникът обаче е уверил портала, че в бъдеще Белият дом може да изпрати съответния регламент до някои отдели и министерства.
Междувременно в Twitter беше обявено, че акаунтите на официални организации, по-специално на Белия дом, както и на държавни служители, ще бъдат проверявани със сива отметка, а не с платена синя. Вероятно е, посочва Axios, че ще има сиви отметки в акаунтите на президента на САЩ Джо Байдън и вицепрезидента Камала Харис, но източник от администрацията не е казал на портала кой от американските власти ще запази такава проверка.
През март собственикът на Twitter Илон Мъск обяви, че платена проверка на акаунти, наречена Twitter Blue, вече е достъпна за потребители по целия свят. Абонаментът за Twitter Blue позволява на потребителите да получат синя отметка върху своите акаунти, което показва автентичността на техните акаунти. Абонатите ще виждат наполовина по-малко реклами, ще могат да публикуват по-дълги видеоклипове на страницата си и ще получат ранен достъп до иновации.
Освен това акаунтите в Twitter Blue ще се показват по-високо в списъците с търсения, споменавания и коментари.