Германия заделя 732 млн. евро за първия в страната плаващ LNG терминал

кей втечнен природен газ германия Вилмелсхафен Вилмелсхавен

Германия ще отпусне 732.25 милиона евро за обслужване на първия в страната плаващ терминал за приемане на втечнен природен газ (LNG). Тези разходи са необходими, наред с други неща, за да се намали енергийната зависимост на страната от доставки на гориво от Русия. Това става ясно от условията на търга, публикувани от оператора на всички LNG терминали в Германия – Deutsche Energy Terminal GmbH (DET).

Терминалът за втечнен природен газ, базиран на плаващо хранилище, беше построен на площадката Voslapper Groden във Вилхелмсхафен, за да диверсифицира системата за енергийни доставки на Германия на фона на енергийна криза и рязкото намаляване на енергийните доставки от Русия поради международните санкции.

„На фона на енергийната криза Федерална република Германия диверсифицира своите енергийни доставки, за да намали зависимостта от руския природен газ. В тази връзка ще бъде въведено и използването на втечнен природен газ (LNG). Германия ще отдели 732 250 000 евро за обслужване на първия в страната LNG терминал във Вилхелмсхафен ”, се казва в материала.

В момента компанията-оператор търси изпълнител, който да поеме отговорността за инфраструктурата и технологичната поддръжка на LNG терминала. След това, както се очаква, обектът ще работи на пълен капацитет.

По-рано стана известно, че германският вицеканцлер, министър на икономиката и опазването на климата Роберт Хабек е посъветвал гражданите на страната да не инсталират отоплителни системи на газ и нафта в близко бъдеще. Това е така, защото цените на енергията постоянно ще се покачват в резултат на търговията с емисии на Европейския съюз (ЕС) и гражданите трябва да се съсредоточат върху възобновяеми енергийни източници за дългосрочни инвестиции, като например отоплителни системи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че "домовата книга" на президента Румен Радев трябва да се допълни?

Подкаст