ГЕРБ-СДС внесе законопроект за достъп на пътната полиция до камерите на общините

Председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.

Групата на ГЕРБ-СДС в парламента внесоха законопроект за осигуряване на достъп на пътната полиция до камерите на общините. Така ще бъде гарантирана пътната безопасност, коментира председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.

„Имаме автомобили с 240 км в час, движещи се из София. Това е недопустимо и макар общината да няма правомощия , наред с инфраструктурата, за която се грижим, ние сме свършили работата и се надявам законозателната власт да поеме отговорност и в кратки срокове да се даде възможност това да се случи“, посочи той.

Над 600 са камерите, които са монтирани на светофарите в София, информира още Георги Георгиев. Част от приходите от глобите ще се връщат в общините, за да може да се инвестира в пътната безопасност.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст