Към средата на юни вече ще има изградени 10-15 площадки за хеликоптерите за спешна медицинска помощ по въздух. Това обяви пред репортери служебният здравен министър Асен Меджидиев. Първите два хеликоптера се очаква да пристигнат у нас в началото на юли.
Двата хеликоптера, които ще бъдат взети на лизинг, ще бъдат в оперативни бази в Долна Митрополия и на летище „Враждебна“ – София. Предвижда се площадки да има в голяма част от областните и университетските болници.
Преди дни започна обучението на български пилоти и медици, които ще се включат в оказването на медицинска помощ по въздух. Те се обучават в симулационния център на Военномедицинска академия. Предвижда се обучение на две групи медици, участниците са 104, издържали предварителните физически и психически тестове. Сформира се и Национален координационен център, който ще ръководи оказването на помощта по въздух.













