Над 850 000 лева за родители на деца без осигурено място в детска градина

детска градина

Правителството отпусна над 850 хиляди лева за семействата на повече от хиляда деца, за които не е осигурено място в детска градина за периода от 1 март до 30 април.

Право на компенсация от държавата имат родители на деца от три години до постъпването им в първи клас, които не са били приети в държавни или общински детски градини.

Правителството осигурява над 850 000 лв. компенсации за деца без място в детска градина, реши кабинетът на днешното си заседание.

Правителството отпуска 853 305 лева за компенсации на семействата на 1055 деца, за които не е осигурено място в детска градина в периода от 1 март до 30 април 2023 г. От тях 848 349 лева са предназначени за компенсиране на разходите за отглеждане и обучение на 1048 деца на територията на Столична община, 4130 лева са за семействата на 6 деца, живеещи в община Пловдив, а 826 лева са за едно дете от община Родопи.

Право на компенсация от държавата имат родители на деца от тригодишна възраст до постъпването им в I клас, които не са приети в държавни или общински детски градини или училища, в които са кандидатствали. За тях общината по местоживеене не е предложила друго равностойно място в общинска детска градина или училище.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст