От нетната печалба за 2022 г., в размер на 992 046.77 лв., „Албена“ АД ще изплати дивидент в размер на 0.11 лв. на акция. Това е решението на редовното годишно общо събрание на акционерите. Останалата част от положителния финансов резултат ще се отнесе като неразпределена печалба на дружеството.
Това решение беше взето след приемането на докладите на мениджърите за дейността на дружеството (индивидуален и консолидиран) и одитираните годишни финансови отчети на компанията за 2022 г. (индивидуален и консолидиран).
Акционерите преизбраха Красимир Станев, Маргита Тодорова, Миглена Пенева, Пламен Димитров и „Ди Ви Консултинг“ ЕООД като членове на съвета на директорите за нов петгодишен мандат. Определен беше и размера на възнагражденията на директорите.
Правото да получат дивидент имат акционерите, които са вписани в централния регистър на ценни книжа като такива с право на дивидент, към 8 юли. Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на БФБ, в резултат на които инвеститорът има право да участва в разпределението на печалбата, е 5 юли.
Нетна печалба от 2 922 000 лв. отчита за 2021 година „Албена“ АД. Тогава общото събрание на акционерите гласува да бъде изплатен годишен дивидент от 0.10 лв. на акция. Средствата бяха разпределени след двугодишно прекъсване на възприетата назад във времето дивидентна политика.
Припомняме, че от 8 май „Албена“ АДзапочна процедурата по обратно изкупуване на собствени акции. Максимален брой акции, които дружеството ще събере, е до 20 000 броя, представляващи до 0.47 на сто от капитала на фирмата и от акциите с право на глас. Това ще става в ценовия коридор между 15 лв. и 29 лв. за акция.














