Министерството на отбраната прекрати процедурата по възлагане на обществена поръчка за доставка на шест ремонтирани двигателя за МиГ-29, предаде БТА. Поръчката беше публикувана на 6 март, прогнозната ѝ стойност беше 26,4 млн. лв. с ДДС. Предвиждаше се 30% от стойността да бъде платена авансово. Основанието за прекратяването е, че не е подадена нито една оферта.
Двигателите можеха да бъдат използвани от три самолета. Максималният срок на доставка на всички двигатели не трябваше да бъде по-голям от 9 месеца, считано от датата на издаването на съответните разрешения за внос, но не по-късно от 12 месеца от датата на подписване на договора.
България получи по един самолетен двигател за МиГ-29 от Полша в края на март и средата на май, с което още един изтребител МиГ-29 стана готов за летателна експлоатация.
В края на юни стана ясно, че „ТЕРЕМ – ХОЛДИНГ“ ЕАД печели другата обществената поръчка за ремонт на шест двигателя за българските изтребители МиГ-29. Участникът е декларирал, че ще ползва подизпълнител за изпълнение на поръчката – Луцки ремонтен завод „Мотор“ в Украйна, чийто дял за изпълнение е 90% от общия обем на поръчката.












