Липсата на коалиция ни дава гъвкавост, категоричен е Искрен Арабаджиев

Искрен Арабаджиев

„Нямаме квотно разпределение с ГЕРБ-СДС за постовете в институциите, стремим се да намерим най-подходящите лица. Коалиционно споразумение не можем да имаме, което ни дава гъвкавост.“ Това заяви Искрен Арабаджиев от парламентарната група на ПП-ДБ пред БНТ.

По отношение на държавния бюджет той коментира, че не е нормално неговото приемане да се случва през юли. 

“Пари има, но трябва да има законов механизъм, по който да се харчат“, подчерта Арабаджиев. 

По думите му целта е да бъдат подпомогнати както хората, така и бизнеса. 

„Премахнахме проекти, които няма никакъв шанс да се случат тази година. С увеличените приходи и намалените разходи този бюджет ще е добра стъпка при изготвянето на този за следващата година“, допълни депутатът.

Той поясни, че персоналните промени в НАП и Митниците ще осигурят по-висока събираемост. 

„Социалните разходи не са за сметка на капиталовите, опитваме се да направим баланс между националното и европейското финансиране, а 3-процентният дефицит не застрашава устойчивостта на публичните финанси“, поясни Искрен Арабаджиев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята на властта да се гласува само с машини?

Подкаст