ВХОД / РЕГИСТРАЦИЯ

Нинова за зверството в Стара Загора: Недопустимо е такъв човек да се разхожда на свобода

Корнелия Нинова

„От кое вещо лице и по кой текст от закона е решено, че зверството, извършено от Георги Николаев, е лека телесна повреда? Недопустимо е този човек да се разхожда на свобода. А още по-недопустимо ще бъде да получи споразумение или условна присъда. Нека се наложи най-голямата строгост на Наказателния кодекс, за да има справедливост“.

Това написа лидерът на БСП Корнелия Нинова във Фейсбук във връзка с жестокия случай на насилие спрямо 18-годишното момиче от Стара Загора, което е с 400 шева след нарязвания с макетен нож, с обръсната глава и счупен нос.

Припомняме, че 26-годишният мъж е задържан, а след 72 часа – пуснат. С решение на съда 400-е прорезни рани и шева на младото момиче са определени като “лека телесна повереда”. 

Тази сутрин мъжът беше арестуван отново. Той е задържан за 72 часа, заради заплахи за убийство.

Огромна вълна от възмущение предизвика фактът, че извършителят е на свобода и зверството е определено като лека телесна повреда. Момичето е с 400 шева и счупен нос. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как ще гласувате на предстоящия местен вот на 29 октомври - с машина или на хартия?

Подкаст