Костадин Ангелов със сигнал до МВР и ДАНС срещу фирми, изнасяли лекарства

проф. Костадин Ангелов

Председателят на парламентарната комисия по здравеопазване и депутат от ГЕРБ проф. Костадин Ангелов сигнализира МВР и Държавната агенция „Национална сигурност“ с искане да извършат проверки във фирми, изнасяли лекарства. Това съобщи Ангелов в профила си във „Фейсбук“.

По думите му част от липсващите лекарства са животоспасяващи, като в комисията по здравеопазване е станало ясно, че липсите се дължат основно на паралелен износ от България.

Затова вече сигнализирах на министъра на вътрешните работи и председателя на ДАНС, с молба да извършат проверки на фирмите, изнесли тези медикаменти. Длъжни сме да осигурим лекарства на българските граждани! Няма държава в света, която да не може да се справи с паралелния износ на медикаменти от собствената ѝ територия. Стига да го пожелае истински„, пише още Костадин Ангелов.

В публикувания в профила му списък с лекарства, който е предоставен от Изпълнителната агенция по лекарства, са включени сигнали и данни за липсващи инсулини, нискомолекулни хепарини, човешки имуноглобулин против хепатит Б и др.

Припомняме, че по време на последното заседание на парламентарната комисия по здравеопазване, което беше преди началото на ваканцията на народните представители, членовете на комисията задължиха министъра на здравеопазването всяка сряда от седмицата да предоставя данни в комисията за липсващи лекарства.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст