Кабинетът ще определи заместник-председател на ДАНС

На редовното си заседание днес, на 23 август, кабинетът е планирал да приеме 18 решения. Министър-председателят академик Николай Денков е внесъл четири – за определяне на заместник-председател на Държавна агенция „Национална сигурност“; за подготовка за изборите за общински съветници и кметове на 29 октомври; за смяна на посланиците ни в Туркменистан и в Азербайджан и за одобряване на нова хуманитарна помощ за Украйна в размер на 293 376 лева.

Сред другите по-интересни предложения е приемането на Национален план за противодействие на тероризма, внесено от министъра на вътрешните работи Калин Стоянов.

Министърът на енергетиката Румен Радев ще предложи решение за предоставяне на дерогация заради войната в Украйна, както и проект на разрешение да започне търсенето и проучването на нефт и природен газ в площта „Блок 1-26 Хан Тервел“ в Черно море.

График на действията по преобразуването на държавното предприятие „Българо-германски център за професионално обучение“ ще предложи социалният министър Иванка Шалапатова.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст