Прокурори смятат да повдигнат ново обвинение срещу Хънтър Байдън

хънтър байдън

Срещу сина на президента на САЩ с водят дела за неплащане на данъци и незаконно притежаване на оръжие

Американски федерални прокурори планират да поискат преди края на месеца да бъде повдигнато ново обвинение от разширен съдебен състав срещу сина на президента Джо Байдън – Хънтър, предаде Асошиейтед прес, като се позова на подадени вчера съдебни документи, предаде БТА.

Документите са подадени по съдебното дело за незаконно притежаване на огнестрелно оръжие, в което Хънтър Байдън бе обвинен, че е имал оръжие, докато е употребявал наркотици, въпреки че прокурорите не уточняват още какви обвинения ще поискат. Той също така бе разследван и за своите бизнес сделки.

Според прокурора на щата Делауер Дейвид Уайс, новоназначен като специален прокурор по разследването, ще се иска обвиненията по делото за неплащане на данъци и делото за незаконно притежаване на огнестрелно оръжие срещу Хънтър Байдън да бъдат повдигнати преди 29 септември.

Адвокатите му заявиха, че той е спазил условията на първоначалното споразумение с прокурорите по обвинението в незаконно притежаване на оръжие, което предвижда синът на президента Байдън да бъде предпазен от съдебно преследване, ако няма нови нарушения и проблеми в продължение на две години. Според неговия адвокат споразумението остава в сила. Прокурорите обаче не са съгласни с него.

Съобщенията за евентуално ново обвинение идват в момент, когато републиканците от Камарата на представителите на САЩ се готвят за очаквано разследване за импийчмънт на президента Джо Байдън по непотвърдени данни, че той е играл роля в чуждестранните бизнес дела на своя син по времето, когато е бил вицепрезидент.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст