Вучич закусва с евтин салам в отговор на критики на опозицията (видео)

вучич салам хранителни продукти сърбия

Видеото е във връзка с кампания за намаляване на цените на някои основни продукти в Сърбия

В отговор на критики от опозицията, свързани с обявената кампания за намаляване на цените на някои основни продукти в Сърбия, президентът Александър Вучич публикува днес в профила си в Инстаграм видео как закусва с част от продуктите.

Както бе обещал, Вучич закуси днес, когато започна кампанията „По-добра цена“, със сандвич със салам паризер. Именно смятаният за нискокачествен колбас бе най-критикуваният продукт в потребителската кошница с намалени стоки, които сръбският президент представи миналата седмица, съобщава БТА.

Заедно със сръбския президент на масата тази сутрин със сандвичи с въпросния салам закусваха министърът на финансите Синиша Мали и министърът на търговията Томислав Момирович.

Във видеото Вучич критикува опозицията, че разпространява лъжи.

Той изтъкна, че цената на паризера е със 140 динара /2.30 лева/ по-ниска днес и заради това е щастлив и доволен.

„Нещо, което народът обича да яде, с което всички ние сме отраснали, нещо, което и днес често ям, особено в самолета, когато пътувам в чужбина, искам да ми направят сандвич точно с такъв паризер. Не правим това, за да покажем, че сме обикновени хора като останалия нормален свят, че живеем, за да опровергаваме лъжите им за това кои са милионери, а всеки в Сърбия знае кой има сметки в чужбина и кой нито има, нито е имал“, добави президентът.

Вучич съобщи, че от следващата седмица ще бъдат понижени цените на още десет продукта.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст