Иван Христанов: Войната на България срещу България придобива ожесточени и крайни форми (част І)

Иван Христанов

Клика от монополни играчи самоуби българското земеделие при договарянето на членството на България в ЕС. Говорим за хора с дебели досиета в следствие и прокуратура, които висят и до ден днешен на бесилото на управляваща партия

Когато при приемането ни в ЕС сектор „Земеделие“ се договаря, от българска страна участват няколко няколко ноторно известни и до ден-днешен браншовици, свързани с водещата в момента парламентарна партия. В процеса на договаряне те са саботирали българските интереси и са ликвидирали цели подсектори от земеделието, за да се случат „техните“ неща. Накратко, използвали са договарянето, за да унищожат конкуренцията си и да станат възможно най-монополните играчи на българския пазар.

Това заяви във видео интервю за СТУДИО БАНКЕРЪ председателят на ПП „Единение“ Иван Христанов, бивш зам.- министър на земеделието.

Още от интервюто:

Коя е кликата, „самоубила“ българското земеделие при договарянето на членството на България в ЕС?

Колко пъти по-рентабилно е да се отглеждат домати, вместо пшеница?

Какво е състоянието и качеството на стратегическия план за развитието на българското земеделие?

Има ли шансове България да се върне обратно на „собствения“ си пазар на зеленчуци, плодове и преработката им?

Кое е правилното поведение на европейска държава при земеделски кризи – да бъде регулатор, да бъде медиатор или страничен наблюдател на свободния пазар?

Вижте други събеседници в СТУДИО БАНКЕРЪ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Осезаема ли е разликата в битовите сметки спрямо миналогодишните ви разходи?

Подкаст