Данъчната служба на САЩ твърди, че Microsoft дължи 29 млрд. щ.д. неплатени данъци

майкрософт изкуствен интелект

Компанията не е съгласна и планира да обжалва

От Microsoft обявиха, че данъчната служба на САЩ й е наредила да внесе сумата от 28.9 милиарда долара по неплатени данъци. Това сочат и документите на компанията, изпратени  до приходната агенция, в които тя оспорва недостатъчното плащане.

„Microsoft не е съгласна с предложената корекция и ще подаде жалба до данъчната служба на САЩ. Очаква се процесът да отнеме няколко години. Ние вярваме, че сме спазили внимателно правилата на приходната агенция и сме платили необходимите данъци както в Съединените щати, така и около света”, се казва в изявление на компанията.

Спорът засяга данъчното облагане на доходите на Microsoft, получени между 2004 и 2013 г., в различни страни и юрисдикции. От компанията твърдят, че искането на данъчната служба на САЩ за възстановяване на неплатени данъци не взема предвид 10 милиарда долара, които Microsoft е платила преди това.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Трябва ли да се въведе таван на надценките на основните хранителни продукти?

Подкаст