Денят по диагонал – 15 октомври 2023 г.

НАП сграда, нелогично високи материални запаси доходи

НАП възстанови достъпа си до офшорните зони

От Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) и Глобалния форум за прозрачност и обмен на информация за данъчни цели официално потвърдиха, че достъпа на НАП до автоматичния международен обмен, отново е възстановен. Това ще позволи на българската приходна агенция да черпи информация и да участва в обмена на данни.

В Глобалния форум (ГФ) членуват 168 държави и техните национални агенции по приходите. България  ще може да получава информация от близо 110 юрисдикции от ЕС и от целия свят. Включително и такива, намиращи се в офшорни зони. Тоест – ако сте скрили сметки в някой офшорен „рай“ или се каните да го сторите, по-добре помислете отново. По-добрият вариант е да се обърнете към данъчен адвокат, който да ви консултира възможно ли е и как да облекчите данъчното бреме за фирмата или бизнеса ви. 

Терористичните действия и насилието не могат никога да бъдат оправдани

%D0%A0%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD %D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2 %D0%BD%D0%B0 %D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0 %D0%B7%D0%B0 %D0%BC%D0%B8%D1%80 %D0%B2 %D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0 %D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0 %D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D0%B0

В тези тъжни дни след ужасяващата терористична атака на „Хамас“ срещу Израел отдаваме своята дълбока почит към паметта на всички невинни жертви. Сцените на брутална жестокост и насилие, на поругаване на човешкото достойнство, отприщиха вълна от гняв и възмущение в целия свят. Това каза президентът Румен Радев в Централната софийска синагога, където се отслужва молитва за мир.

Искам да изкажа своите искрени съболезнования към всички български евреи, към всички хора от Държавата Израел и по света, които са загубили близки и приятели в този безпрецедентен по жестокостта си акт. Искам да изразя своята искрена надежда, че гражданите взети за заложници ще се завърнат възможно най-скоро живи и здрави. Знаем, че това е изключително трудно, но мисля, че за това сме събрани всички днес тук.

България остро осъжда безпрецедентната атака срещу Държавата Израел и преднамереното убийство на мирни граждани.

Не виждам никакви законодателни пречки за влизане в еврозоната на 1 януари 2025 г., смята Надежда Йорданова

Надежда Йорданова

По законодателната програма, свързана с членството на България в Еврозоната, остава да се приеме само още един закон. Вървим много добре и не виждам пречки от законодателно естество да се реализира планът за влизане в Еврозоната на 1 януари 2025 година. Това заяви народният представител от “Продължаваме Промяната – Демократична България” Надежда Йорданова.

Бившият правосъден министър коментира свършената до момента законодателна работа от Народното събрание, която трябва скоро да доведе до получаване на второто плащане по Плана за възстановяване и устойчивост. Тя посочи редица ключови законопроекти, които бяха приети в рамките на 49-ия парламента, като този за търсене на отговорност на главния прокурор, за производството по несъстоятелността, домашното насилие, закони, свързани с Еврозоната и други.

Според нея получената политическа устойчивост е ключова за реализирането на целите на управлението – влизане в Шенген и Еврозоната.

Не сме информирани, че правителството се готви за нови заеми, каза Бойко Борисов

Парламент Бойко Борисов

Ние като некоалиция до този момент не сме информирани, че правителството се готви за нови заеми. Това каза в Търговище на предизборна среща с привърженици и симпатизанти на ГЕРБ лидерът на партията Бойко Борисов. 

Борисов припомни, че министър Асен Василев вчера е говорил, че има по-малка събираемост от „Митници“ и от Националната агенция за приходите (НАП). „Защото пестеливо не казва, в следствие на кои правителства това се е случило“, заяви Борисов. „Ние от три години не сме в управлението, не сме имали шеф на „Митници“, на НАП, не сме имали финансов министър, кои правителства са виновни за това положение на бюджета? Защо колегите от „Да, България!“ не го коментират също е въпрос към тях, посочи Бойко Борисов.

Очаква ни гигантска миграционна вълна и повишаване на цените, смята Корнелия Нинова

корнелия нинова

Два огромни проблема чакат всички български граждани заради войната в Израел. По тях  управляващите мълчат. Гигантска миграционна вълна и повишаване на цените на петрола и горивата, а оттам и на стоките, на всичко. Всеки български дом ще го усети. От два дни петролът тръгна нагоре с 5 процента. Прогнозите са, че ще стигне много повече.  Инфлацията ни е 8 на сто. И тя ще расте. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в Банско на среща с кандидатите на социалистите за местната власт, със симпатизанти и жители на населените места от общината.

Ние смятаме, че трябва да се прегледа държавният резерв, да се види с какви запаси разполагаме, за колко време има горива, лекарства, храни. Не искам да ви плаша излишно, просто сме обективни и виждаме, че тези опасности вече се отчитат в цял свят”, посочи лидерът на БСП.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли стабилно управление с пълен четиригодишен мандат след новините за нова "сглобка"?

Подкаст