При 100% паралелно преброяване данните на „Алфа Рисърч“ показват, че 31,9% от гласувалите са дали подкрепата си за кандидата за кмет на столицата, излъчен от ПП-ДБ и „Спаси София“ Васил Терзиев. Разликата между кандидата на „БСП за България“ Ваня Григорова и този на партия ГЕРБ Антон Хекимян е малко над 9 на сто. Ваня Григорова остава втора с 22,6 на сто от гласовете, а трети е Хекимян с 19,1%, което означава, че той отпада от битката за балотажа.
Избирателната активност за столицата е била 36,9 на сто.

Снимка: „Алфа Рисърч“
Общинските листи на ПП-ДБ и на ГЕРБ обаче са изпреварили тези на БСП. ПП-ДБ и „Спаси София“ са събрали 33,5 на сто подкрепа, а тази, водена от Антон Хекимян – 20 на сто. С обратен знак е ситуацията при социалистите. Ваня Григорова има по-добър индивидууален резултат от този на общинската листа, която е събрала 16,7% подкрепа.
В Русе кандидатът на БСП Пенчо Милков води Иван Иванов от ГЕРБ с 35,1 на сто срещу 15,5%. Активността е била 31 на сто.

Снимка: „Алфа Рисърч“
В Стара Загора сегашният кмет Живко Тодоров печели още от първия тур с 55,3% от гласовете, а избирателната активност е 40,1 на сто.

Снимка: „Алфа Рисърч“
Във Велико Търново на балотаж отиват кандидатът за кмет на ГЕРБ Даниел Панов и кандидатът на ПП-ДБ Йордан Терзийски. Панов е получил 41,5% от гласовете, а депутатът от обединението – 21,3%. Избирателна активност е била 40%.

Снимка: „Алфа Рисърч“
В Хасково също се очаква балотаж. Кандидатът на ГЕРБ Станислав Дечев има убедителна преднина с 48,8 на сто от гласовете срещу този на „Български гласъ“ Георги Иванов, който е втори с 19,4% подкрепа от избирателите. Отчетена е висока избирателна активност – 49,3%.

Снимка: „Алфа Рисърч“












