Кисинджър е предложил решение на конфликта между Израел и Палестина

кисинджър

Това научаваме от последното му интервю

Бившият държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър в последното си интервю предложи да не се търси решение на израелско-палестинския конфликт чрез създаването на независима Палестина. Това съобщава Politico.

„Вярвам, че е необходимо Западният бряг да бъде поставен под контрола на Йордания вместо да се търси решение с две държави“, казва Кисинджър.

Според него, са необходими преговори и между арабския свят и Израел, тъй като преките преговори между еврейската държава и палестинците не са били много плодотворни.

Освен това бившият ръководител на Държавния департамент на САЩ смята, че в момента е необходимо по-активно участие на Вашингтон. Това би предотвратило продължаването на конфликта.

В края на ноември китайският президент Си Дзинпин заяви, че правото на палестинския народ да живее и създаде своя независима държава трябва да бъде реализирано възможно най-скоро.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст