МВР ще охранява денонощно пространството около Паметника на Съветската армия

Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) е предприела превантивни действия за денонощно обезпечаване на района около Паметника на Съветската армия, включително на работниците и строителна механизация, съобщиха от дирекцията. Действията са предприети в изпълнение на писмо на областния управител на София– град.

Обособен е периметър и са изградени контролно-пропускателни пунктове на алеите, водещи към паметника, допълват от столичната полицията. Оттам апелират гражданите периметърът да се избягва.

По-рано днес протест блокира временно движението на Орлов мост в София. Граждани са се събрали пред Паметника на Съветска армия, чийто демонтаж започна днес. Част от тях скандират срещу неговото премахване, а пък други са на място, за да изразят своята подкрепа за демонтажа на монумента.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Къде планирате да прекарате лятната си почивка това лято - на българското черноморие или в чужбина?

Подкаст