ПП-ДБ ще подкрепят ротацията на премиера Николай Денков с Мария Габриел

От ПП-ДБ се регистрираха за предстоящия вот

От “Продължаваме промяната – Демократична България” ще подкрепят ротацията на премиера Николай Денков с Мария Габриел. Това заяви пред журналисти съпредседателят на ПП Кирил Петков.

“Ние държим и си спазваме уговорката, за нас ние си дадохме думата в началото, че Мария Габриел ще бъде премиерът и ще искаме това да се случи”, каза той.

Там, където изборът на ново ръководство на даден регулатор изисква по-голямо мнозинство в парламента, ще се търси подкрепа и от ДПС, обясни още Кирил Петков.

“Разговорите за регулаторите са, че не трябва да има политически назначения и процесът трябва да бъде максимално прозрачен. Дори да взема малко повече време, трябва да си свършим работата като хората. Много от тези регулатори са с много дълги мандати, примерно една КЗК може би регулира едно 70-80% от паричните потоци, свързани с управлението на държавата, защото всяка обществена поръчка реално може да бъде спряна, може да бъде отложена, може да бъде забавена в този регулатор, ако той не работи правилно”, коментира той.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Трябва ли да се въведе таван на надценките на основните хранителни продукти?

Подкаст