Тагарев иска удължаване на срока за провеждане на Стратегическия преглед на отбраната

Тодор Тагарев заяви пред съда, че се почувствал уплашен от полученото във Фейсбук съобщение

На въпрос за наборната служба, той отговори: Всички опции са на масата

Министърът на отбраната Тодор Тагарев ще иска удължаване до края на юни на срока за провеждане на Стратегическия преглед на отбранителната политика. Процесът има отношение към това как ще бъде уреден въпросът с мирновременното окомплектоване на армията и на мобилизационния резерв. 

Министърът коментира темата пред журналисти в парламента преди изслушване в ресорната комисия.

„Много са проблемите, окомплектоване, преструктуриране, равнище на подготовка, системата на управление в отбраната“, каза той.

На въпрос дали се върви към наборна служба, министърът отговори:

„Както казах, няма ясни още отговори към момента. На масата са всички опции. Все още не сме ограничили опциите, които разглеждаме“.

Бронетранспортьорите, предназначени за Украйна, все още са в България. Това стана известно от думите на началника на отбраната Емил Ефтимов пред парламентарната комисия по отбрана.  Адмира Ефтимов уточни, че до края следващата седмица те ще бъдат събрани в района на София и по-следващата седмица, с влакови композиции се очаква да бъдат извозени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст