От групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“ („Спаси София“) в Столичния общински съвет излязоха с декларация по повод две години от началото на войната в Украйна. Тя бе поискана и прочетена от общинския съветник от групата Веселин Калановски.
„Въпреки опитите на пропутинските сили у нас да осуетят подкрепата на официална София за Киев, България решително застава на правилната страна на историята и оказва нужната военна, икономическа и хуманитарна помощ. Героите на Украйна не са само на фронта и в бомбоубежищата из „тероризираните украински градове“ на хиляди километри от боевата линия, а ежедневно са сред нас – тук в София, превърнала се във втори дом за десетки хиляди деца, младежи и възрастни хора, потърсили убежище от руската агресия„, заяви Калановски.
По време на четенето обаче общинските съветници на БСП-София напуснаха залата на местния парламент.
Общинският съветник от БСП-София Диана Тонова заяви, че СОС е в извънредно заседание с конкретна цел и не бива да се обременява заседанията на градския парламент с политически декларации.
След декларацията общинските съветници се заеха с точката, за която се събраха извънредно – програмата за саниране в София.












