Христо Иванов: Не е важно как ще се казва документът, който ще се подпише

Христо Иванов: Не е важно как ще се казва документът, който ще се подпише

“Първо ще обсъдим реформите, след това структурата и състава на Министерския съвет. Не е важно как се казва документът, който ще се подпише, важно е съдържанието, заглавието няма значение. Надяваме се на здрав разум и отговорно поведение, очаквам да се разберем.” Това заяви председателят на “Да, България” Христо Иванов пред репортери, в деня в който ще се проведат преговорите между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ за коалиционно управление.

Думите на Иванов бяха преди началото на Третата национална конференция на “Да, България”. На събитието ще се гласува декларация за визия и стратегически насоки за дейността партията. Конференцията ще реши и към кое политическо семейство в Европейския парламент иска да принадлежи формацията.

“Страната може да се стабилизира само ако реформите продължат. За да можем да ги продължим, трябва ясно да се ангажираме с тях. Всички теми са на масата, всичко ще обсъдим – борбата с корупцията, правосъдието, регулаторите. В документа на колегите от ГЕРБ има части и идеи, които си заслужава да бъдат обсъдени”, каза още председателят на “Да, България”.

“Името на финансовия министър в момента е Мистър Еврозона. Месеци преди да можем да реализираме влизането в еврозоната, да сменяме Асен Василев, който доведе до тази възможност, граничи с много трудно обяснимо политическо поведение”, категоричен е Иванов.

Той също така подчерта, че трябва да има обвързано мнозинство. И двете политически формации трябва да се съгласят, че повече няма да се играе с плаващи мнозинства.

“Тук не става дума въобще за червени линии, но не става дума и за това да отидем на тези разговори с мисълта, че задължително ще отидем на избори. Трябва да направим всичко възможно, което е разумно, за да не отидем на избори, но не може да се съгласим да няма реформи, нещо на което сме се съгласили преди девет месеца”, коментира и Ивайло Мирчев от ДБ.

На конференцията на “Да, България” присъстват и лидерите на „Продължаваме промяната”.

“Сега в навечерието на тези преговори, отиваме към другите две власти, които са сравнително постоянни във времето и не са свързани с демокрацията. Едната са службите. 30 години едни хора са минали през всички тези промени. Другата част са регулаторите”, заяви съпредседателят на ПП Кирил Петков. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Какво е решението за изтичащия срок на годност на панелките?

Подкаст