Проф. Панайотов: Не ми е ясно как може някой насила да бъде назначен за министър-председател

Пламен Панайотов

При тази ситуация следва да се направи всичко възможно, за да се избегне конституционна криза. Докато имаше възможност да се обсъжда законопроектът за конституционни промени стигнахме до извода, че е крайно неподходящо решение председателят на Народното събрание да оглави служебен кабинет. Тогава обаче много се бързаше. Това заяви бившият вицепремиер и проф. д-р Пламен Панайотов пред Нова нюз.

Проф. Панайотов допълни, че не се е дало достатъчно време разумно и прагматично да се направят желаните промени със закон.

„Не ми е ясно как може някой насила да бъде назначен за министър-председател и да изпълнява функциите на такъв. В крайна сметка това е самостоятелен орган и заемането на този най-висок пост в изпълнителната власт предполага съгласие. Някое от тези лица в списъка, за да заеме поста, ще трябва да подаде оставка, а едва ли го искат”, посочи той.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Трябва ли да се въведе таван на надценките на основните хранителни продукти?

Подкаст