ЕК ще санкционира България заради обществените поръчки, алармира ПП-ДБ

"Продължаваме промяната" иска от Радев да наложи вето върху промените в НПК

Вчера Европейската комисия е започнала процедура за санкции срещу България заради Закона за обществените поръчки, според който в нарушение на правилата в ЕС частните болници не са задължени да провеждат поръчки по него за покупка на лекарства и консумативи.

Депутатът от ПП-ДБ Васил Пандов подчерта, че текстът, с гласовете на ГЕРБ, подкрепени от „Възраждане“ и БСП паднал на второ четене през октомври месец миналата година. По думите му докато законът не бъде променен, България ще плаща санкции.

Александър Симидчиев заяви, че НЗОК е овладяна с процедурни хватки. „Така група политически партии имат контрол върху развиването на средства от Касата“, обясни той.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст