Създават национално междуведомствено звено заради изборите 2 в 1

ЦИК с абсурди условия за изборите във Варна, иска още 2000 човека от раз в секционните комисии

Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов, служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов и председателят на Държавна агенция “Национална сигурност” Пламен Тончев подписаха съвместна заповед за създаване на Национално междуведомствено звено във връзка с изборите за Европейски парламент и за 50-ото Народно събрание.

Със заповедта се създава Национално междуведомствено звено, което се ръководи от Елена Каракашева, заместник главен прокурор при Върховна прокуратура. В звеното участват прокурори от ВП, и.ф. главен секретар на МВР главен комисар Димитър Кангалджиев, директорът на ГДНП-МВР – главен комисар Атанас Илков, заместник председател на ДАНС и др.

Целта на създаденото звено е да координира дейността на ПРБ, МВР и ДАНС за ефективно взаимодействие на институциите от деня на откриване на предизборната кампания, в самия изборен ден и ще приключи работата си до 30 дни след официалното обявяване от Централната избирателна комисия на окончателните резултати от изборите.

Звеното ще обменя информация с ЦИК, с областните междуведомствени звена в страната и ще извършва анализ и обобщение на получените данни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Осезаема ли е разликата в битовите сметки спрямо миналогодишните ви разходи?

Подкаст