Словашкият премиер Роберт Фицо вече не е с опасност за живота, след като беше прострелян вчера, след заседание на правителството, предаде „Ройтерс“.
Въоръжен мъж е прострелял Фицо пет пъти. Премиерът бе в критично състояние и претърпя операция.
„Бях много шокиран. За щастие, доколкото знам, операцията мина добре – и предполагам, че в крайна сметка той ще оцелее. В този момент той не е в животозастрашаваща ситуация“, коментира словашкият вицепремиер Томас Тараба.
Министърът на отбраната Роберт Калиняк съобщи на брифинг, часове по-рано, че Фицо е претърпял сериозна политравма.
Този опит за убийство е бил политически мотивиран и извършителят, 71-годишен мъж, е решил да действа непосредствено след президентските избори, смятат от правителството.
Стрелбата, която бе открита вчера срещу министър-председателя, шокира малката централноевропейска нация и предизвика реакции в цял свят.