“Манчестър Ютайтед” победи “Манчестър Сити” на финала на ФА Къп

Манчестър Юнайтед ФА къп

“Манчестър Юнайтед” победи “Манчестър Сити” във финала за ФА Къп и спечели трофея. Срещата се проведе на стадион “Уембли” в Лондон и завърши с победа на отбора на Ерик тен Хаг с 2:1.

“Юнайтед” откри резултата в мача, като Алехандро Гарначо се разписа в 30-ата минута на срещата. Девет минути по-късно асистенция на Коби Майну от Бруно Фернандеш направи 2:0. “Манчестър Сити” успя да върне едно попадение само три минути преди края на редовното време – Жереми Деко се разписа след асистенция от Фил Фодън.

За “Юнайтед” спечелената Купа на Англия е 13-а в историята на клуба.

Преди това “Манчестър Сити” спечели Висшата лига на Англия (EPL). Отборът на Хосеп Гуардиола отбеляза 91 точки в 38 кръга. На второ място остана лондонският Арсенал (с 89 точки), а Ливърпул затвори челната тройка (с 82 точки).

“Манчестър Юнайтед” дори не успя да влезе в топ 5 на най-добрите отбори в английския шампионат.

Отборът на Тен Хаг завърши на осмо място с 60 точки. “Нюкасъл Юнайтед”, “Челси”, “Тотнъм” и “Астън Вила” бяха класирани по-напред.