ГЕРБ-СДС изпрати покани за разговори до всички партии в новия парламент

ГЕРБ-СДС започва преговори за редовно правителство

Първата политическа сила след изборите на 9 юни – ГЕРБ-СДС, изпрати покани за разговори до всички партии в новия парламент. По време на разговорите коалицията предлага да бъдат обсъдени темите, засягащи дневния ред на обществото и възможността за подкрепа на правителство, което да сподели отговорността за управлението на България.

От страна на ГЕРБ – СДС преговорите ще водят депутатите Деница Сачева, Рая Назарян и Теменужка Петкова. Изпратените покани предлагат срещите да бъдат проведени в поредност според електоралната тежест на партиите на последните избори:

17 юни:

13:00 часа – ДПС

15:00 часа – „Продължаваме промяната-Демократична България“

17:00 часа – „Възраждане“

18 юни:

11:00 часа – БСП

13:00 часа – „Има такъв народ“

15:00 часа – „Величие“

Срещите ще се провеждат в сградата на Народното събрание. След всяка среща преговорният екип на ГЕРБ – СДС ще прави кратки изявления за представителите на медиите.

Междувременно президентът Румен Радев обяви, че насрочва първото заседание на 50-ото Народно събрание за 19 юни.

Миналата седмица лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов съобщи, че предлага съставянето на експертен кабинет, който да е доминиран от ГЕРБ в ключовите министерства. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст