Акциите на “Пейсера България” вече се търгуват на пазара ВЕАМ на БФБ

БФБ Българска фондова борса бианор холдинг захарни заводи оборот

Търговията с акции на Paysera на пазар за растеж на малки и средни предприятия ВЕАМ започна от днес след успеха на първичното публично предлагане (IPO) през юни, в което компанията набра 1.15 млн. лв. като пласира 94 418 акции на пазара.

Емисията на дружеството е в размер на 861 084 лв., разпределени в същия брой обикновени, поименни, безналични, свободно прехвърляеми акции с номинална стойност от 1 лв. всяка една от тях.

Компанията за онлайн разплащания възнамерява да използва средствата, набрани от първичното предлагане, за покриване на капиталовите изисквания за лиценз на дружеството от българския регулатор, развитие на основните платежни услуги и стартиране на краудфъндинг платформа за недвижими имоти.

Вече осем години Paysera България прави иновации в сферата на разплащанията,

предлагайки дигитални платежни услуги за физически и юридически лица. Бизнесът в Европа става дигитален и трансграничен и има нужда от адекватно банкиране. Банковият сектор, който реализира огромни печалби също подлежи на трансформация.

пазари пазар пари бизнес борса предприемач инвестиционни фондове капитал акции данъци злато загуба инвестиции

По време на церемонията по биене на камбаната на „Българска фондова борса“, основателят на Paysera Филип Мутафис заяви, че се радва как компанията вече е част от семейството на пазар beam. „Надявам се с все по-честите листвания на компании на борсата, скоро всяко българско семейство да инвестира в българската икономика“, допълни той.

„Пазарът за растеж на малки и средни предприятия доказа своя успех през последните години и вече имаме дружество, което премина от пазар beam на големия, основен на „Българска фондова борса“. Затова оттук нататък ви желаем още по-голям растеж и развитие“, заяви Васил Големански, заместник-председател на съвета на директорите на БФБ и изпълнителен директор на „Централен депозитар“, като приветства финтех компанията по време на церемонията за начало на търговията.

През 2019 г. Paysera България основа дъщерно дружество в Румъния

и е собственик на 95% от капитала му. Дружествата в България и Румъния оперират под лиценза на Литва.

Paysera е 18-ата успешно листната компания на пазар beam от неговото създаване през 2020 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Трябва ли да се въведе таван на надценките на основните хранителни продукти?

Подкаст