ПП-ДБ ще се допитат до колективните органи на трите партии в коалицията за това дали да подкрепят правителство с третия мандат на ИТН.
Това стана ясно след срещата с ИТН за търсене на подкрепа за програмен-експертен кабинет.
“Отиваме при нашите колективни органи. Знаете, че сме коалиция от три партии, и тези решения се взимат демократично. Така, че на този етап не мога да отговоря на този въпрос. На срещата обсъдихме част от секторите. Разговорът беше конструктивен. Имаме донякъде припокриване, по детайлите може би имаме някакво разминаване. Ще запознаем с цялата тази информация, с тези нюанси, нашите колективни органи и ще ви информираме”, заяви съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ Божидар Божанов.
Председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов определи срещата с ПП-ДБ като “приятна и работна”.
“Нямаме непреодолими различия. Съвсем нормално е да имаме различни гледни точки за някои проблеми, но не са неща, които не можем да седнем и да обсъдим. Най-хубавото беше, че и те, и ние, сме на мнение, че когато има различия, разговорът и резултатът се получават след обсъждане и взимането на общи решения, тъй като нито ПП-ДБ, нито ние, нито която и да е партия в този парламент, има мнозинство да налага еднолични решения, което е хубаво”, посочи Тошко Йорданов.