Трима души бяха убити при нападение с нож по време на фестивал в Германия

фестивал в Германия


Полицията потвърди за смъртта на трима души, убити при нападение с нож на фестивал в Германия към 21.45 местно време вчера (23 август), съобщи Tagesschau. Други осем са ранени, като петима от тях са в тежко състояние. Фестивалът се провеждал в германския град Солинген в Западна Германия (Северен Рейн-Вестфалия).

Извършителят е успял да избяга, като се възползвал от създалата се суматоха. По непотвърдена информация той нападал жертвите си, като забивал ножа си във врата им.

Полицията създаде интернет портал, където очевидци могат да качват видеа, снимки, с които да могат да помогнат на разследването. Говорител на органите на реда обяви, че извършителят се издирва от “голям контингент от полицаи”. Тридневният фестивал, който бе посветен на 650-ата годишнина на град Солинген се отменя.

Актът е разглеждан като “нападение”, а не като “терористична атака”, обяви говорителка на полицията в столицата на провинцията – Дюселдорф.

Министърът на вътрешните работи на Северен Рейн-Вестфалия Херберт Ройл посети мястото на инцидента и обяви пред репортери, че това е било целенасочена атака, но отказа да обяви вероятните мотиви.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли стабилно управление с пълен четиригодишен мандат след новините за нова "сглобка"?

Подкаст