Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че е шокиран от втория опит за убийството на кандидата за президент на САЩ Доналд Тръмп и отбеляза, че последният трябва да спре да разчита на късмета. Това написа политикът на страницата си в социалната мрежа X.
„Сара и аз бяхме шокирани от втория опит за убийство на президента Тръмп и с облекчение чухме, че и той е бил неуспешен. Но не трябва да разчитаме на късмета“, казва ръководителят на израелското правителство.
Нетаняху също така изпраща най-добрите си пожелания на Тръмп и съпругата му и изразява надежда, че САЩ ще предприемат действия, за да защитят републиканския кандидат за президент.
На 15 септември във Флорида стана стрелба в международния голф клуб на Доналд Тръмп
в Уест Палм Бийч, докато кандидатът за президент на САЩ беше там. Мъж насочил пушка към голф клуба, докато Тръмп бил на игрището. Тайните служби открили огън и мъжът избягал. По-късно е задържан.
Американските медии съобщиха, че стрелецът е 58-годишният Райън Уесли Рут от Хавай, който подкрепя демократите и Украйна.